בלוגי-קו

...אבל לא נולדתי קוריאנית!! איך תיישמי 10 שלבי טיפוח פנים ותישארי בחיים כדי להשוויץ

...אבל לא נולדתי קוריאנית!! איך תיישמי 10 שלבי טיפוח פנים ותישארי בחיים כדי להשוויץ

הפילוסופיה של הטיפוח הקוריאני, בדומה לפילוסופית החיים הנפוצה במזרח, מבוססת על איזון. המטרה היא לחתור לאיזון בין מים לשמן בעור. בשביל עור מטופח ונקי, צריך לעבוד עם העור ולא נגדו, גורסים הקוריאנים. לשם כך נוצרה שגרת עשרת השלבים של הטיפוח הקוריאני, שמשגעת את עולם הטיפוח המערבי.

בשלב זה את בטח חושבת, למי יש זמן וכוח לעשרה שלבים? זה יום מיוחד אם הסרתי את האיפור לפני שקרסתי אל בין הסדינים. אבל בעזרת שגרת הטיפוח הקוריאנית ניתן בהשקעה של כמה דקות ביום לחסוך זמן וכסף, לוותר על הביקור אצל קוסמטיקאית ולקבל עור נקי ומטופח בתמורה.

אז איך בעצם עושים את זה ומה השלבים? והאם צריך כל פעם לעשות את כל השלבים?

קראי עוד

שלב 1: ניקוי על בסיס שמן

במהלך היום העור שלנו בא במגע עם הרבה גורמים שמזהמים את העור, בין אם זה מגיע מזיהום האוויר והפיח, בין אם מדובר באיפור ובקרם ההגנה שאנחנו שמים. ברור שאת יכולה להשתמש במסיר האיפור שלך הרגיל שלך על מנת להיפטר מהאיפור, אבל סביר להניח שתתעוררי עם שרידי מסקרה על הכרית בבוקר שלמחרת והפיח והשומניות לא באמת יתנקו, אלא יתמקמו בעור וביום מן הימים יהפכו לנקודות השחורות השנואות בצדי האף. על מנת להסיר היטב את כל האיפור, הפיח, השומניות ושאר הלכלוך שהעור שלנו אוסף במהלך היום וכצעד בסיס ראשון בשגרת הטיפוח הקוריאני, השתמשי בניקוי על בסיס שמן. השמן יתאחד עם מולקולות המייקאפ והמסקרה, הלכלוך השומני ושאר הרעות, יפרק אותן ויסיר אותן ביעילות.

אם את בעלת עור פנים שמן ורק המחשבה על מגע עם שמן עושה לך פצעונים – עיקרון "הממס במומס" פועל כאן לגמרי לטובתך וכל מה שאת צריכה זה, כן כן, שמן ניקוי (!) לא רק שהוא לא ישמן את עורך אלא יסיר גם את האיפור וגם את השמנוניות מעור פנייך.

אז מה עושים?

התיזי כמה טיפות נדיבות של שמן ניקוי כמו dear Klairs Gentle Black Deep Cleansing Oil המכיל שמן זרעי סומסום שחור כנוגד חמצון אל תוך כף ידך ועסי בתנועות סיבוביות יסודיות על פנים וצוואר יבשים. עתה הוסיפי מעט מים פושרים ועסי שוב בתנועות סיבוביות תוך שהשמן הופך לתחליב. קרצפי מעט ושטפי את הפנים היטב במים נעימים. עורך עבר כרגע את שלב ההסרה, אחד השלבים החשובים ביותר בשגרת הטיפוח הקוראני והתשתית לעור צח ומטופח. את השלב הזה עושים בדרך כלל בערב, אך למי שקמה עם עור מאוד שומני או ישנה עם מסיכת לילה, מומלץ להתחיל ממנו גם בבוקר. השלב הבא - ניקוי פנים על בסיס מים.

שלב 2: ניקוי פנים על בסיס מים

לא סתם קוראים לזה ניקוי כפול Double Cleansing. אם השלב הקודם היה הסרה, השלב הזה הינו ניקוי ותפקידו לגרום לעור שלך להיות נקי ובוהק ומוכן לשלבים הבאים. השתמשי בקצף ניקוי או ג'ל על בסיס מים על מנת לנקות היטב את הפנים ולהסיר את כל השיירים.

עורך עבר עתה את שני שלבי ההסרה והניקוי ומוכן לשלב הבא.

איך משתמשים?

מעסים על עור רטוב ושוטפים.

שלב 3: פילינג / מסיכה נשטפת

אין שום צורך וגם לא רצוי לבצע שלב זה יום יום, אך פילינג או מסיכה נשטפת פעמיים בשבוע יהפכו את עורך לקנבס מצוין לספיגה מיטבית של תכשירי הטיפוח שיבואו אחריו. אנחנו ממליצים ערב אחד בשבוע פילינג וערב אחד בשבוע מסיכה.

פעולת הפילינג מטרתה הסרת התאים המתים שחוסמים את נקבוביות העור ומסייעים לאותם "שחורים" מעצבנים לזקור את ראשם. מסיכות נשטפות קיימות במגוון סוגים ולמגוון מטרות, להבהרה ולניקוי עמוק ויסודי. שלב זה הוא שלב טיפוח הכרחי לעור "מחזיר אור" – נקי וקורן. לכן אל תתעצלי, תבחרי שני ערבים בשבוע בהם יש לך קצת יותר זמן להשקיע ובכך תעצימי את הקסמים שיעשו התכשירים הבאים בשגרת הטיפוח הקוראני שלך. המלצתינו לפילינג טוב היא פילינג גרגרי סוכר שחור של dear Klairs . מצאי אותו אצלינו באתר.

אז מה עושים? קודם כל לא מוותרים על שני שלבי הניקוי הכפול המקדים ואחר כך – פילינג או מסיכה (לא את שניהם ביום אחד! או או). מעסים את הפילינג על עור רטוב, את המסיכות הנשטפות על עור יבש, נמנעים מהאזור העדין מתחת לעיניים, מפרגנים ל"מתחת לאוזניים", לבית החזה (אם אתם במקלחת) ושוטפים היטב במים. במקרה של מסיכה צריך בדרך כלל להמתין כעשר דקות ורק אז שוטפים. העור יהפוך נקי וחלק ממש כמו אחרי פוליש טוב. תחייכו.

שלב 4: אסנס ראשון First Essence

האסנס הראשון הוא ליבת הטיפוח הקוראני ושלב שגרה בפני עצמו. לנו, אנשי המערב מעט קשה לתפוש זאת, אך כל קוראנית המתחזקת שגרת טיפוח אדוקה (וזה הרוב) משתמשת באסנס ובמרדף אובססיבי כמעט אחרי האסנס האולטימטיבי.

אז מהו באמת האסנס הראשון? אפשר להגדירו כבן כלאיים היברידי בין טונר לסרום ואפשר לקרוא לו בפשטות – מבסס לחות. מדוע? כי הוא מכיל ומכין תשתית לחות מעולה לתכשירים המרוכזים יותר שיבואו אחריו. האסנס הראשון הוא נוזל קליל, אך הפורמולות מהן הוא מורכב עשירות ברכיבים נוגדי חימצון, בלוכדי לחות וכן בסגולות השמורות לטונר כמאזני חומציות העור. פרט להיותו "מבסס לחות" האסנס מיועד להמריץ את התחדשות תאי העור ולשקמם. השתמשי באסנס על עור יבש שזה עתה עבר את שלב הניקוי, טפחי והחדירי אותו ישירות אל תוך עורך.

אז אם קנית אסנס ראשון ואת משתמשת בו בשלב הנכון, הרווח הוא כולו של עור הפנים המהמם שלך. בקרוב אצלינו באתר - האסנס האלמותי של המותג Missha .

שלב 5: טונר

תתפלאי, בשגרת הטיפוח הקוראני שלבי הניקוי הכפול הינם חשובים מאין כמוהם אך גורמים להוצאת עור הפנים שלנו מאיזון. במילים אחרות – הם משבשי חומציות (PH) העור ולעיתים אף גורמים ליובש. מטרת הטונר היא לאזן ולהחזיר את חומציות העור לרמתו הנורמלית והתקינה. במערב התרגלנו לראות בו שלב ניקוי, אך הטונר הקוריאני הוא מוצר מאזן ומלחח ולא מכיל אלכוהול. חשבו על הטונר כמתווך בין שלבי הניקוי ושלב תשתיות הלחות שלאחר מכן. אם זה עתה ניקיתם פנים, אל תוותרו על טונר, הוא גם מעניק לחות לעור. אני ממליצה בחום על הטונר של dear Klairs שהוא גם מאזן חומציות ועשיר בלחות. מרקמו מעט ג'ל.

אז איך משתמשים?

בבוקר ובערב – לאחר הניקוי הכפול, הזליפו מעט טונר על הידיים והטפיחו אל העור. איזון נעים.

שלב 6: השלב המטפח: סרום/ אמפולות/ אסנס/ חומצות

השלב האידאלי לטיפול בעור הפנים. הסרום, האמפולה, האסנס (לא זה "הראשון") או החומצה הם כולם חומרים מרוכזים מכווני מטרה למה שמדאיג אותך בעור שלך, בין אם הוא שומני, נוטה לאקנה, עם קמטוטים, נקבוביות פתוחות הזקוקות לצמצום או פיגמנטציה וחוסר אחידות – השתמשי בהם (לא חובה בכולם , אפשר לגוון בין הימים) כדי לשפר את מראה העור שלך ולהשיג את המטרה אליה המוצר הספציפי שלך מכוון. החדירי אותם היטב אל עור הפנים בטפיחות עדינות בוקר וערב! היי בטוחה כי מוצרי הטיפוח מתוצרת קוריאה עשויים מהרכיבים הטובים ביותר ובטכנולוגיה החדישה ביותר. אני ממליצה על אמפולת הלילה של Missha Time Revolution Night Repair Borabit Ampule.

שלב 7: מסיכות בד

אם אסנס הוא ליבת שגרת הטיפוח הקוראני מסיכות הבד הקוריאניות הן הנשמה. מסיכות הבד ספוגות הסרום מאלצות אותנו להפוגה אישית ומרגיעה מלחצי היום יום ובו בעת מספקות לעור את חומרי ההזנה והלחות להם הוא זקוק. השתמשי במסיכת בד לפנים לפחות פעם או פעמיים בשבוע ואם תרצי – גם יום יום כמו כל קוריאנית אדוקה. פרגני גם לבן זוג ואל תשכחו...לעשות סלפי!

אז איך ומתי משתמשים?

הניחי על עור פנים נקי, רצוי לאחר סרום או אמפולה. פרסי את מסיכת הבד על פנייך, הדליקי נרות ומוזיקה, מיזגי כוס יין, תפתחי ספר והמתיני 20 עד 30 דקות. הסירי את המסיכה, טפחי והחדירי את הסרום הנותר אל פנייך וצווארך מבלי להתפתות לשטוף. קומי בבוקר עם עור רך ומוזן מקסימלית. או לחילופין בשיטת האישה העסוקה שלנו, בזמן ייבוש השיער בפן בבוקר לאחר המקלחת, הניחי את המסיכה, ייבשי את השיער ולאחר מכן הסירי את המסיכה והספיגי את החומר שנשאר. כך גם תחסכי זמן וגם תגני על עור הפנים מפני החום של המייבש. פינוק נעים.

שלב 8: קרם עיניים

העור הדק והעדין מתחת וסביב העין זקוק להתייחסות שונה, על כן הוא נחשב שלב בפני עצמו בשגרת הטיפוח הקוריאני. קרם העיניים מספק לאזור את הלחות וההגנה לה הוא זקוק מבלי לפגוע בעור העדין. בדרך כלל יהיה נטול בישום.

בעזרת האצבע או בשימוש עם ספטולה המצורפת לקרם, הניחי מספר נקודות קרם סביב עינך והחדירי בתנועות טפיחה עדינות מתחת, בצידי ועל העפעף העליון –אל תשפשפי (!) הימנעי מלגעת בעפעף התחתון או באזור הדמעות בצידי העין. העיניים הן החלון לנשמה שלנו, כדי להקפיד שהאיזור יהיה מואר ומוזן היטב!

שלב 9: לחות

לחות היא דרך המלך למראה עור פנים חי וקורן. על כן חשוב למצוא את תכשיר הלחות המתאים בדיוק לסוג עורך וגם הוא עלול להשתנות לפי שעות היום, שינויי מזג האוויר ועונות השנה. בין אם זה קרם לחות, תחליב לחות או מסיכת לחות לעשרים דקות כמו מסיכת הליים המרעננת של המותג מיזון – תכשירי הלחות הקוריאנים עובדים חזק על "כולאי לחות" - אותם רכיבים טבעיים אשר מטרתם לפרוץ את מחסום העור (skin barrier), להחדיר את הלחות אל תוך עורך ולהשאירו שם באופן מיטבי. מבחינה זאת קוריאה היא בפסגת הטכנולוגיה העולמית.

בוקר וערב מרחי והחדירי בטפיחות, רצוי מן הפנים אל החוץ. לפינוק אולטימטיבי, שלבי עיסוי קטן לרקות, לעצמות הלחיים והלסת.

שלב 10: מסנני הגנה לשמש

את קרם ההגנה נניח בבוקר. זהו שלב האנטי אייג'ינג שקוריאניות לא יוותרו עליו בכל עונות השנה. גם אם את מגיחה לשמש רק לכמה דקות את חייבת קרם הגנה. בלי תירוצים! זאת הדרך הקלה והאפקטיבית ביותר למניעת הזדקנות מוקדמת של העור וסרטן העור!

אז איך ומתי משתמשים?

חשוב שתשימי את קרם ההגנה בסוף שגרת הטיפוח שלך (בדרך כלל לאחר קרם לחות) על מנת לא לדלל או לעמעם את מסנן ההגנה על ידי מוצרים אחרים. השתמשי בקרם הגנה כל בוקר (אבל ממש כל בוקר) וחדשי על פי הצורך במהלך היום. השתמשי ב SPF גבוה ואל תסמכי על מוצרי האיפור המכילים SPF כי יגנו לחלוטין על עורך. הם בהחלט מסננים אך אינם מספיקים!

 

 

           
            
      

השאירי הודעה