בלוגי-קו

סרום, אמפולה וקרם לחות- בואו נכניס קצת היגיון וסדר בבלגאן

סרום, אמפולה וקרם לחות- בואו נכניס קצת היגיון וסדר בבלגאן

אז אחרי שבחרנו את מוצרי הבסיס של השגרה הקוריאנית, הגענו אל לב ליבה, מוצרי הטיפוח! ישנם מוצרים שונים שנכנסים בקטגוריות אלו וניתן להשתמש בכמה מהם בכל פעם. אך מה המשמעות של המוצרים הללו, מה ההבדלים ביניהם ולמה הם משמשים? אחריי, קוראת יקרה! נעשה אחת ולתמיד קצת סדר.

סרום:

סרום הפנים שייך לשלב הטיפוח בשגרה הקוריאנית וייעודו הינו בעל אופי "טיפולי" יותר. הסרום מיועד להשפיע על השכבות התחתונות של העור. לשם כך הוא מורכב ממולקולות קטנות שיוכלו להתחבר בקלות ולחדור לעומק. מכיוון שהסרום הוא "טיפולי", לרוב יהיה מורכב מכמה רכיבי מפתח פעילים, כגון ויטמינים או רכיבי אנטי-אייג'ינג, לטיפול בצורך ספציפי (הבהרה, קמטוטים, נקבוביות פתוחות, כתמי פיגמנטציה וכו'). מרקמו של הסרום הוא צמיגות בינונית עד נוזלית עשירה ותהיה בו גם תוספת של מרכיבים מלחחים. מבחינת שלבי שגרת הטיפוח, צריך להשתמש בסרום לפני קרם הלחות, על מנת לאפשר לו ספיגה מלאה והוא לא מחליף את קרם הלחות, שכן הוא נספג פנימה ולא נשאר על פני השטח להגן על שכבת העור העליונה. רוב הסרומים מתאימים לשימוש יום יומי, בוקר וערב (מומלץ).

Mizon_Pore Tightening Serum_BeautyKo.co.il

סרום לצמצום נקבוביות ובקרת שומן של MIZON

אמפולה:

האמפולה גם היא שייכת לשלב המטפח בשגרה הקוריאנית ומיועדת לטיפול בצורך ספציפי בעור, אך להבדיל מהסרום היא מכילה בדרך כלל רק רכיב אחד מרכזי באחוז גבוה ועוד רכיבים תומכים באחוזים נמוכים ועלכן נחשבת כמאוד מרוכזת. מבחינת השימוש, משתמשים באמפולה בדרך כלל אחרי הסרום בגלל הריכוז והמרקם ולעיתים האמפולה יכולה להחליף את הסרום (בעיקר אמפולה המיועדת ללילה). בגלל החדשנות הבלתי פוסקת של שוק הקוסמטיקה הקוריאנית והמוצרים המשולבים שיוצאים חדשות לבקרים, כדאי לזכור את כלל היסוד של השגרה הקוריאנית- מן הקליל אל הכבד ולסדר את המוצרים בשגרה לפי המרקם. לפיכך לעיתים אמפולה יכולה לבוא גם לאחר הסרום.

MISSHA_אמפולת לילה עשירה_ביוטיקו

MISSHA - אמפולת לילה עשירה למיצוק ואנטיאייג'ינג

קרם לחות:

קרמי הלחות שייכים לשלב הלחות בשגרת הטיפוח ופרט להם נכנסים בשלב זה גם מסיכות לילה ללחות ומסיכות בד המיועדות ללחות.

את קרמי הלחות הקוריאניים ניתן לחלק לשתי קבוצות עיקריות- אמולסיה (תחליב) וקרם. האמולסיה, שנקראת גם LOTION, היא בעצם תחליב קליל יותר במרקם נוזלי להענקת לחות לעור. יכולה להתאים כתחליף לקרם לחות לעור מאוד שומני לקיץ בשגרת הבוקר, או כתוספת לפני קרם הלחות לעור יבש בחורף.

MIZON_קרם אנטיאייג'ינג למיצוק פנים אינטנסיבי על בסיס קולגן

MIZON - קרם אנטיאייג'ינג למיצוק פנים אינטנסיבי על בסיס קולגן

נהוג לסיים את שגרת הטיפוח בקרם לחות מכיוון שמטרתו לא רק להעניק לחות לעור, אלא גם לחזק את שכבת המגן שלו ו"לסגור על" כל הרכיבים הטובים שמרחנו קודם לכן.

המבחר הקוריאני אכן גדול ורחב והחדשנות מביאה אלינו מוצרים חדשים, שמאתגרים לעיתים את ההגדרות הבסיסיות הללו, אך הן יכולות לכוון אותנו בבואנו לחפש ולהתאים את השגרה שתתאים לנו. 

השאירי הודעה